Lajović ubedljiv u drugom kolu Rolan Garosa

četvrtak 30.05.2019.
16:45

Srpski teniser je lako savladao domaćeg tenisera i plasirao se u treće kolo Otvorenog prvenstva Francuske.

EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Dušan Lajović je u drugom kolu Rolan Garosa za rivala imao francuskog tenisera Eliota Banšetrija, 273. na ATP listi.

Opravdao je 35. teniser sveta ulogu favorita, pa je sa 3:0 (6:3, 6:3, 6:4) slavio u drugom kolu.

Čitav duel je trajao nešto više od sat i po.

Srpski teniser je duel sa francuskim obeležio odličnom i skoncentrisanom igrom u najvažnijim trenucima. Spasao je pet od ukupno šest brejk lopti koje je imao Banšetri, a iskoristio je pet od devet svojih.

Najneizvesniji je bilo u trećem setu, francuski teniser je pri rezultatu 3:2 za Lajovića vratio brejk, ali mu je Srbin uzvratio istom merom.

Naredna dva gema su obojica dobili na svoj servis, imao je Francuz u 10. gemu trećeg seta priliku da se vrati u meč, kako je imao brejk loptu, ali je napravio tri velike greške za poraz u drugom kolu Rolan Garosa.

U trećem kolu će Lajović za protivnika imati nemačkog tenisera Aleksandra Zvereva.