Lajović propustio priliku

• Autor: Đorđe Đokić

• 23. avgust 2012.

• 22:19

Dušan Lajović je poražem u 2. kolu Segovije. Propustio je lepu priliku za novi veliki skok na ATP listi.

Dušan Lajović je u Španiji imao lepu priliku da napravi veliki korak napred ka prvih 100 na ATP listi.

Imao je dobar žreb, lako završio posao u 1. kolu, ali je u 2. kolu stao. Bolji od Dušana bio je Italijan Gedin u 3 seta. Isti teniser je u 1. kolu izbacio i Borisa Pašanskog, pa se može reći da je koban za Srbe.

Dobro je krenuo Dušan u ovom meču, imao brejk prednosti, ali je Gedin pre kraja seta stigao do izjednačenja i onda imao više koncentracije u taj brejku za 7:6. Lajović je u drugom setu bio na pragu poraza, Gedin je imao 2 meč lopte na svoj servis, ali je Dušan onda zaigrao odlično i stigao do izjednačenja sa 7:5 u 2. setu.

Taman kad smo mislili da je u prednosti i da će završiti posao sa Italijanom, na početku 3. seta novi pad u igri Lajovića. Italijan je odmah stigao do brejka koji nije ispustio do kraja seta i konačnih 2:1 u setovima, po setovima 7:6, 5:7 i 6:3.

Lajović će i pored poraza posle ovog turnira imati najbolji renking karijere, ali ostaje žal što nije stigao do četvrtfinala, pogotovo kad se zna da bi ga tu čekao Hrvat Dragonja, teniser koji je van 800 najboljih na ATP listi.