Lajović na korak od Zagreba

• Autor: Đorđe Đokić

• 29. januar 2012.

• 12:12

Dušan Lajović je slavio u meču 2. kola kvalifikacija za ATP turnir u Zagrebu. Lajović bolji od Nemca Bekera.

Dušan Lajović je uspeo da savlada Nemca Bendžamina  Bekera u 2. kolu kvalifikacija za ATP turnir u Zagrebu koji se igra za nagradni fond od 400.000 evra.

Lajović je slavio u 2 seta protiv Nemca, po setovima 7:5 i 6:3. Za nešto više od 75 minuta igre, Lajović je meč završio bez izgubljenog servisa uz 88% osvojenih poena na svoj prvi servis.

U finalu kvalifikacija Lajović će najverovatnije igrati protiv Italijana Viole. Viola je dobio 1. set drugog kola kvalifikacija u ovom trenutku, a postavljen je za 4. nosioca u kvalifikacijama.

Lajović i Viola su inače igrali pre 3 nedelje u kvalifikacijama za Australijan Open. Lajović je taj meč izgubio iako je u 3. setu vodio sa 5:0 i 40:0. Zagreb je prilika za revanš.

Lajović je prošle godine uspeo da stigne do glavnog žreba turnira u Zagrebu gde je izgubio od Ukrajinca Marčenka u 1. kolu.