Kroz ''trnje'' do - četvrtfinala!

• 03. jun 2012.

• 17:28

Neočekivano težak posao imao je danas Novak Đoković da izbori plasman među osam najboljih na Rolan Garosu. Andreas Sepi dobio prva dva seta, igrao odlično, ali je prvi teniser sveta u najtežim trenucima pokazao svoju snagu i na kraju stigao do velikog preokreta.

Velika drama viđena je danas na centralnom terenu, ali sa srećnim krajem za Novaka Đokovića.

Posle četiri sata i 20 minuta borbe najbolji teniser sveta savladao je Andreasa Sepija sa 3:2, po setovima 4:6, 6:7, 6:3, 7:5, 6:3.

Sam početak meča pripao je Novaku, koji je odmah stigao do brejka, poveo sa 3:0 i ništa nije naslućivalo veliku borbu. Međutim, tada počinju problemi za srpskog tenisera. Sepi vraća brejk, zatim pravi još jedan i stiže do vođstva u setovima.

U istom ritmu Italijan je nastavio i početkom drugog seta. Brzo je stekao brejk prednosti, ali je Novak uspeo da na vreme uzvrati. Ušlo se u taj-brejk, činilo se da će Đoković uspeti da izjednači, međutim, posle sat vremena borbe Sepi dobija i drugi set i stiže na prag velikog iznenađenja.

Srpski teniser onda pokazuje zašto je najbolji na svetu. Brzo se oporavio od ovog šoka, krenuo praktično ispočetka i u naredna tri seta nije dozvolio priliku Sepiju da dođe do pobede.

Treći set je lako dobio, smanjivši na 2:1, ali to nije značilo da se Italijan predao. Naprotiv, u četvrtom je pružao jak otpor, ali je Novak u završnici bio koncentrisaniji, uveo meč u peti set, a u njemu onda stekao brejk prednosti koji je iskoristio za konačni trijumf.

U četvrtfinalu Đoković će se sastati sa boljim iz duela Vavrinka -Conga.