"Komplikovani" Viktor pobedio, meč lopta za dubl

• Autor: Boris Jovanović

• 10. februar 2012.

• 19:18

Viktor propustio priliku da sve završi u tri seta, propustio četiri meč lopte, na kraju kao i prošle godine, 3:1 protiv Rideršteda, 6:4, 6:3, 5:7, 6:3.

Troicki je bio nervozan u početku, propustio je priliku za brejk na startu, ali je ipak uspeo da oduzme servis rival u trećem gemu, to je bilo dovoljno za set.

U nastavku, odmah prednost za Srbina, poveo je sa 2:0, prednost čuvao do kraja drugog seta.

Onda je usledio izjednačen treći set, Rideršted je igrao bolje nego što biste očekivali od nekog ko je 348. na ATP listi. Dobro se držao, ali je servirao na 4:5 da ostane u meču, Viktor je imao čak četiri šanse da završi posao.

Prokockao je priliku, zatim izgubio i prvi svoj servis u meču, pa je Šveđanin sa 7:5 dobio treći set.

U četvrtom izjednačena borba do šestog gema, tada se objektivno mnogo kvalitetniji Troicki odlepio, poveo sa 4:2, pa onda i sprečio rivala da odmah vrati brejk.

Mirno je odservirao na 5:3 i završio posao. Srbija vodi sa 2:0 posle prvog dana, sutra je na programu dubl, kada bismo mogli da završimo kompletan posao i plasiramo se u drugo kolo.