Kicbil - Lajović 'preboleo' Dejvis Kup i upisao pobedu

utorak 19.07.2016.
17:56

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u drugo kolo turnira u Kicbilu pošto je savladao Brazilca Rožerija Dutru u dva seta.

Beta/BranislavBožić/Ev

Nakon obaveza koje je imao u dresu sa državnim grbom Dušan Lajović je nastavio sa individualnim obavezama pa je danas nastupio u prvom kolu turnira u Kicbilu.

Srpski teniser imao je uspešan start pošto je na startu pomenutog turnira savladao Brazilca Rožerija Dutru sa 2:0 (7:6, 6:1).

Samo u prvom setu Dutra je pružio nešto veći otpor našem teniseru ali je Duci u nastavku protivniku prepustio samo jedan gem i za sat vremena i 13 minuta završio posao.

Mora se reći da je Brazilac u taj-brejku prvog seta imao tri set lopte i da je na njega ostavilo traga to što nije uspeo da ih iskoristi, što je Lajoviću olakšalo posao u nastavku susreta.

Naredni rival Dušana Lajovića biće teniser sa nemačkim pasošem Miša Zverev koji je u prvom kolu bio bolji od Fakunda Bagnisa iz Argentine.