• 06. jun 2016.

• 12:17

Osvajanjem trofeja na ovosezonskom Rolan Garosu Novak Đoković je "precrtao" još jedan od zadataka koje profesionalni teniser može da postavi ispred sebe a tokom jeseni bi mogao da "pređe zadnjeg glavnog".

Najbolji teniser sveta Novak Đoković nastavio je sa pisanjem istorije "belog sporta" osvajanjem trofeja na Rolan Garosu. Trofej Musketara bio je jedan od onih na koje je Srbin čekao duže vreme i koji mu je nedostajao sa Grend slemova zbog čega jučerašnji uspeh ima ogromnu težinu.

Najbolji ambasador naše zemlje u svetu nalazi se na sedmom mestu večne liste na kojoj se računa broj osvojenih titula, ali nema nikakve sumnje da će u narednom periodu napasti tenisere koji se nalaze ispred njega.

Novak Đoković je u dosadašnjem toku karijere osvojio 65 titula, a ispred njega se nalaze Rafael Nadal (69), Rod Lejver (74), Džon Mekinro (77), Rodžer Federer (88), Ivan Lendl (94) i Džimi Konors (109).

Kada imate u vidu da su samo Federer i Nadal još uvek aktivni, jasno je da će Novak Đoković u godinama koje slede dobrano popraviti svoju poziciju na pomenutoj tabeli, a naša je želja da preskoči legendarnog Amerikanca koji stoji na čelu karavana.

Mnogo je manjih ciljeva koje Novak Đoković još uvek može da postavi pred sebe kao profesionalni teniser, ali je više nego jasno da ga samo dva trofeja dele od takozvanog "prelaska zadnjeg glavnog".

Pošto je u nedelju osvojio i poslednju titulu sa Grend slem turnira koja mu je nedostajala, Novak Đoković sada treba da "pojuri" zlatnu medalju na Olimpijskim igrama i titulu na Mastersu u Sinsinatiju.

Ukoliko do kraja tekuće godine uspe da slavi na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru i turniru iz kategorije Masters 1000 koji se održava u Sinsinatiju, Novak Đoković će moći da kaže da je osvojio sve što se može osvojiti.

Srpski teniser već ima medalju sa Olimpijskih igara ali ona nije zlatnog sjaja, dok mu na turnirima Masters 1000 serije nedostaje još samo trofej iz Sinsinatija.

Verujemo da će Novak stići do cilja, a nema sumnje da se u tom slučaju neće zadržati na ta dva odličja već će nastaviti da piše istoriju tenisa u godinama koje slede.