JJ stala i u dublu

• Autor: Miloš Marković

• 26. april 2013.

• 23:40

Jelena Janković definitivno je okončala učešće u turniru u Štutgartu pošto je poražena i u dubl konkurenciji.

Nakon eliminacije u singlu, gde je stala na korak od četvrtfinala porazom od Sabine Lisicki, Jelena Janković je poražena i u dublu.

Srpska teniserka je u paru sa Mirjanom Lučić stala u drugom kolu.

Bolje od srpsko-hrvatskog para bile su Bartel i (ponovo) Lisicki koje su slavile rezultatom 2:1.

U meču koji je trajao sati i 12 minuta, prvi set je ubedljivo pripao Nemicama koje su tu deonicu meča rešile u svoju korist rezultatom 6:1.

U nastavku je viđena bolja igra Jankovićeve i Lučićeve koje su uspele da stignu do izjednačenja osvojivši drugi set ništa manje ubedljivo, rezultatom 6:2.

Odluka je naravno pala u trećem setu u kome je do desetog poena prvi stigao nemački par i sa rezultatom 10:4 ostvario konačnu pobedu.