Autor: Beta Beta
ponedeljak 17.08.2015.
22:09
Izvor: Beta

Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se danas u drugo kolo turnira u Sinsinatiju.

BETA/AP Photo/Tim Ireland

Jelena je na startu turnira bila bolja od Amerikanke Medison Brengl sa 2:1, po setovima 4:6, 6:4, 6:2.

Početak prvog seta obeležili su brejkovi, u prvih pet gemova bilo ih je tri, a jedan više napravila je Amerikanka, čime je dobila prvi set, pošto do kraja tog dela teniserke bile sigurne na svom servisu.

Brengl je brejkom otvorila drugi set, ali je Janković vrlo brzo uzvratila i stigla do izjednačenja od 2:2. U narednih pet gemova nije bilo velikih uzbuđenja na terenu, a odlučujući brejk u drugom setu napravila je srpska teniserka i to u desetom gemu, pa je tako odvela meč u treći, odlučujući set.

Janković je u trećem setu oduzela servis protivnici u četvrtom gemu, a pri rezultatu 4:2 za srpsku teniserku meč je prekinut zbog kiše. Prekid je trajao više od dva sata, a po povratku na teren Janković je mirno privela meč kraju i posle samo nekoliko minuta igre se plasirala u naredno kolo.

Srpska teniserka će u drugom kolu turnira u Sinsinatiju igrati protiv bolje iz duela u kom se sastaju Amerikanka Medison Kiz i Rumunka Timea Bačinski.