Janko se baš namučio, ali stigao u polufinale

• 13. jul 2012.

• 19:19

Neočekivano težak meč imao je danas Janko Tipsarević u duelu sa Nemcem Bjernom Fauom, u četvrtfinalu Mercedes kupa u Štutgartu. Ipak, na kraju je, posle velike borbe u tri seta uspeo da opravda ulogu favorita i izbori plasman u polufinale.

Početak meča nije nagoveštavao ovako neizvestan duel, ali kako je meč odmicao, Fau je bio sve sigurniji. Ipak, Janko je uspeo da pronađe rešenja u ključnim momentima i posle tročasovne borbe slavi rezultatom 2:1, po setovima 6:7, 7:6, 6:4.

Janko je prvi stigao do brejka u prvom setu, poveo je sa 4:2, zatim imao priliku i za 5:2, ali se tada Nemac ''probudio'' i ovaj meč učinio potpuno neizvesnim. Uspeo je da vrati brejk, od 3:5 stigne do 6:5, pa je Tipsarević došao u situaciju da servira za ostanak u meču.

Dobio je naredni gem, ali onda poklekao u taj-brejku i Nemac je na veliko iznenađenje uspeo da povede u setovima.

Drugi set nije dobro počeo. Fau odmah pravi brejk, Janko uzvraća, ali Nemac još jednom uzima servis našem teniseru. Srećom, nešto kasnije i Janko stiže do novog brejka, pa je odluka pala kao i u prvom setu, posle taj-brejka.

Ovog puta Janko je bio bolji, uspeo da izjednači u setovima, ali ga ništa lakši posao nije čekao ni u trećem setu.

Ipak, stekao je brejk prednosti, koji je u finišu meča umalo prokockao, pošto je kod vođstva srpskog tenisera od 5:4, Fau imao dve brejk lopte. Janko je nekako uspeo da ih spase, zatim još jednu i na kraju konačno stigao do trijumfa.

U borbi za finale Tipsarević će se sastati sa boljim iz duela Brazilca Belučija i Nemca Štebea.