Janko lako do drugog kola Dubaija

• Autor: Bojan Jovanovic

• 28. februar 2012.

• 15:10

Srpski teniser Janko Tipsarević bez mnogo muke savladao Rusa Igor Kunjicina u prvom kolu ATP turnira u Dubaiju (6:2, 6:2).

Janko Tipsarević je odlično započeo turnir u Dubaiju savladavši ruskog tenisera Igora Kunjicina u dva seta (6:2, 6:2).

U prvom setu Janko je napravio dva brejka, što je bilo dovoljno da za samo 27 minuta igre dobije prvi set rezultatom 6:2.

U drugom setu Tipsarević je počeo u istom ritmu i već na početku je "brejknuo" Kunjicina. U petom gemu Janko je imao dve brejk prilike, ali se Rus ipak vraća u igru i smanjuje rezultat na 2:3.

Nakon toga u sedmom gemu Janko ponovo pravi brejk, i drugi set rešava u svoju korist istim rezultatom kao i u prvom setu 6:2. Drugi set je trajao 40 minuta.

U narednom kolu ATP turnira u Dubaiju Janko Tipsarević će igrati protiv Italijana Flavija Ćipole.