Janko je takođe besan na sudiju, nije se rukovao sa njim!

petak 02.09.2016.
10:15

Nije samo Viktor Troicki nakon poraza u drugom kolu ljut na sudije, ljut je bio i Janko Tipsarević.

Beta/AP Photo/Alex Brandon

Janko Tipsarević je poražen u drugom kolu od Karenja Buste sa 3:2 u setovima iako je vodio sa 2:0. Ipak, sudija je doneo jednu veoma važnu odluku protiv Janka sa čim naš teniser nije hteo da se pomiri.

Muhamed Fituhi je u završnici četvrtog seta dodelio poen Karenju Busti, a razlog je prerano radovanje našeg tenisera. Janko je na 0:30 imao priliku da dođe do još jednog poena, i došao je do njega, ali je po mišljenju Fituhija prerano krenuo da se raduje zbog čega je na kraju ostao bez gema, ali i bez seta, jer je mogao da dođe do 5:5 brejkom.

"Ne kažem da sam izgubio zbog toga, ali mislim da bih napravio brejk na 0:40. Dodatno me je pomutila činjenica da je poen trajao jako dugo i da sam “poginuo” kako bih iščupao taj smeč.

On je dodelio poen protivniku, rekao je da sam ja uzivknuo “idemo” pre nego što je on udario loptu, što ja nikada u svojoj karijeri uradio nisam, nikad",