Iscrpljujuća borba u Parizu! Novak se muči, lomio reket i na kraju slavio!

petak 01.06.2018.
16:45

Više od tri sata potrajala su prva tri seta meča između Novaka Đokovića i Roberta Bautiste Aguta na Rolan Garosu, a onda je Španac poklekao, pa je sprski teniser izborio plasman među 16 najboljih.

Beta/AP Photo/Alessandra Tarantino

Posle dve relativno lake prepreke u prva dva kola, Novak Đoković, kako se i očekivalo, danas je imao mnogo više problema sa španskim predstavnikom Robertom Bautistom Agutom, 13. na ATP listi.

Srpski teniser je na kraju ipak slavio, posle četiri odigrana seta bilo je 3:1 u korist Đokovića - 6:4, 6:7 (6:8), 7:6 (7:4) i 6:2. Tri sata i 12 minuta trajala su prva tri seta, poslednji je bio gotov za oko 40 minuta.

Tokom prvog seta igralo se gem za gem, sve do poslednjeg, desetog gema, kada je Novak napravio prvi brejk na meču i to mu je donelo vođstvo u setovima.

U drugom je sjajno počeo, poveo je sa 3:0, pa 4:1, ali onda Španac ulazi u seriju, dobija tri naredna gema i vraća potpunu neizvesnost u ovom delu igre.

Đoković je propustio veliku priliku u dvanaestom gemu, kada je mogao da reši set u svoju korist, ali nije uspeo da iskoristi set lopte i ubrzo je usledila kazna.

Ušlo se zatim u taj-brejk, gde je Bautista-Agut bio koncentrisaniji, dobio ga na razliku sa 8:6, a Đoković je u finišu tog dela igre izlomio reket posle ključnog promašaja u drugom setu.

Treći set je bio najturbulentniji. I jedan i drugi su sve teže dobijali gemove na svoj servis, ali Bautista-Agut je bio u prednosti, prvo sa 3:1, pa sa 5:3 i Novak je tada bio u zaista teškoj situaciji.

Ali, uspeo je da zaigra bolje kada je to bilo najvažnije, izjednačio je na 5:5 i zatim uveo set u drugi taj-brejk u ovom meču.

Za razliku od prethodnog seta, Đoković je ovoga puta bio mnogo sigurniji, poveo je sa 6:2 u taj-brejku, a onda dobio treću set loptu i poveo sa 2:1 u setovima.

Usledila je kraća pauza zbog mogućih padavina, ali je meč nastavljen, što je očigledno više odgovaralo Đokoviću.

Uzeo je gem na svoj servis, potom je uzeo i brejk, da bi poveo i sa 3:0, Bautista dobija četvrti gem, ali je Đoković nakon novog osvojenog gema na svoj servis uzeo i drugi brejk, te je poveo sa 5:1.

Nije srpski teniser iskoristio priliku da svojim servisom dođe do pobede, Bautista je vratio jedan brejk za 5:2 u četvrtom setu.

Ipak, trgao se Đoković u narednom gemu na Bautistin servis, poveo je sa 40:0, prvu meč loptu nije iskoristio, ali drugu jeste, te je slavio sa 3:1 u setovima i plasirao se u 1/8 finala, gde će se sastati sa Verdaskom, koji je sa 3:0 bio bolji od Dimitrova.