I kralj ponekad izgubi...

• Autor: Boris Jovanović

• 02. mart 2012.

• 15:36

Novak nije bio na svom nivou u polufinalu Dubaija, pa je Endi Marej slavio bez problema (6:2, 7:5) i prekinuo Đokovićevu seriju pobeda u Emiratima.

Novak nije iskoristio svoje prilike, a pukotine koje smo videli tokom ove nedelje su došle do izražaja protiv jednog od tenisera iz svetskog vrha.

Prvi do brejka dolazi Endi Marej i to u gemu u kom je Novak izgubio prve poene na svoj servis. Iako je vodio 30-0, naš teniser je posustao i dopustio Škotu da napravi preokret sa četiri vezana poena. Marej je poveo sa 4:2, pa nekako sačuvao servis i konsolidovao vođstvo. Na kraju je duplim brejkom završio posao u prvom setu (6:2) koji je trajao samo 31 minut.

U drugom setu je odmah naš teniser ušao u minus, nastavio seriju izgubljenih gemova i za tili čas je bilo 0:3. Uspeo je nekako da se pribere, a Marej se uplašio pobede. Na 5:3 je servirao i popustio, prvi brejk za Srbina koji se vratio u drugi set.

Nole osvaja i naredni i stiže do 5:5. Marej osvaja jedanaesti gem na svoj servis, a zatim pravi odlučujući brejk i osvaja i drugi set rezultatom 7:5.

Endi Marej će u finalu turnira u Dubaiju igrati sa boljim iz duela Rodžer Federer - Huan Martin Del Potro.