Hrvati u šoku, Del Potro se vratio iz mrtvih!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 27. novembar 2016.

• 19:06

Nakon četiri meča finala Dejvis Kupa rezultat je 2:2, Huan Martin Del Potro je uspeo da u meču protiv Marina Čilića stigne od 0:2 do 3:2 i da tako ostavi Argentinu u igri!

Neverovatan preokret Huana Martina Del Potra danas u Zagrebu, uspeo je da se vrati iz mrtvih i da slavi protiv Marina Čilića sa 3:2 (6:7, 2:6, 7:5, 6:4 i 6:3)!

Prvi set je Marin rešio nakon taj brejka (7:4), drugi dosta lakše, 6:2, a onda je imao i priliku da na svoj servis reši pitanje pobednika u trećem setu.

Huan Martin Del Potro je u tom gemu uspeo da dođe do 0:40, kasnije i da osvoji gem i set, a Marin Čilić nije uspeo da se oporavi od toga.

Sjajni Argentinac je uspeo da dobije i naredna dva seta, 6:4 i 6:3 i da tako dovede ovo finale u jedno od najneizvesnijih ikad!

Sada je 2:2 u pobedama, sledeći meč će rešiti pitanje pobednika, a igraju Karlović i Delbonis.