Hrvati propustili veliku šansu, Argentinci su prvaci sveta!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 27. novembar 2016.

• 21:48

Hrvati su imali servis za titulu u četvrtom meču, ali su Argentinci na kraju osvojili trofej!

Federiko Delbonis i Huan Martin Del Potro su heroji Argentine.

Del Potro je danas uspeo da savlada Marina Čilića i da izjednači na 2:2, pobedio je sa 3:2 iako je gubio sa 2:0, a Čilić je u trećem setu imao servis za osvajanje Dejvis Kupa.

Nakon toga, Delbonis i Karlović su igrali za trofej, a na kraju, slave Argentinci pošto je Delbonis uspeo da pobedi sa ubedljivih 3:0 (6:3, 6:4 i 6:2)!

Ključni trenutak u prvom setu desio se u 5. gemu kada je Karlović prvo propustio brejk loptu, da bi nakon toga jedinu šansu za brejk u prvom setu iskoristio Delbonis. Kasnije je priveo prvi set kraju bez problema.

U nastavku je imao više živaca protiv Karlovića i gromoglasne publike u Areni u Zagrebu.

Bio je egal čitav drugi set, a onda je ponovo iskoristio brejk loptu u najboljem mogućem trenutku, na 4:4 i servis Karlovića.

I u trećem setu je Argentinac koji je 41. teniser na svetu uspeo da napravi brejk, ovoga puta u ranoj fazi seta, u trećem gemu, da bi novim brejkom za 5:2 rešio sve dileme za veliku pobedu Argentinaca!