Hjuston - Šardi bolji od Lajovića

utorak 07.04.2015.
20:33

Srpski teniser Dušan Lajović eliminisan je na startu turnira u Hjustonu nakon poraza od Žeremija Šardija.

Beta/AP Photo/Osama Faisal

Prvi od dvojice srpskih tenisera koji su uzeli učešće na turniru u Hjustonu završio je takmičenje već u prvom kolu.

Dušana Lajovića u utorak je savladao Žeremi Šardi rezultatom 2:0 (6:4, 6:4) u meču koji je trajao sat i petnaest minuta.

Nakon nešto lošijeg otvaranja meča Lajović se vratio u prvi set ali odmah nakon što je vratio brejk ponovo izgubio svoj servis.

Za razliku od prvog, Dušan je drugi set počeo vrlo dobro, osvojio gem na svoj servis a potom napravio brejk. U trećem gemu, umesto da potvrdi prednost i krene ka izjednačenju Lajović gubi servis pa Šardi sa još jednim brejkom u 9 gemu uspeva da rutinski privede meč kraju.

U narednom kolu Žeremi Šardi sastaće se sa Japancem Goom Soedom a podsećamo da će na turniru u Hjustonu prvi put posle 17 meseci pauze Janko Tipsarević odigrati jedan singl meč.