• Autor: Aleksandar Obrenović

• 21. april 2017.

• 19:09

Srpski teniser je ispao u okviru četvrtfinala Monte Karla od Davida Gofana nakon velike borbe.

Srpski as Novak Đoković nije uspeo da se plasira u polufinale Monte Karla pošto je poražen od Davida Gofana sa 2:6, 6:3 i 5:7.

Videli smo jako loš početak Novaka Đokovića. Uvek kada bi naš as servirao drugi servis, Gofan je imao rešenje i pravio je probleme našem asu kome nije dobro išlo ni kada bi odservirao prvi servis.

Gofan je poveo sa 2:0, a zatim u petom gemu je napravio novi brejk za 4:1, kasnije i 5:1. Novak nije imao šanse u ovom setu da se vrati, morao je da nešto menja.

Spasio je dve brejk lopte naš as pri rezultatu 1:1 u drugom setu, mogao je Gofan odmah da se odlepi, ali je umesto toga, Novak zaigrao daleko bolje u nastavku. Moramo napomenuti i pad na početku ovog seta Novaka Đokovića, mnogi su se uplašili da li će Srbin nastaviti partiju.

Ne samo da je nastavio, nego je i ličio na onog starog, dobrog, Novaka Đokovića.

Uzeo je brejk koji je uspeo da materijalizuje u nastavku i da osvoji set, a u trećem setu je odmah napravio brejk. Meč je bio sve bolji, i Gofan se tada vratio dobrom ritmu, a fantastične udarce smo gledali u 6. gemu pri rezultatu 3:2 za Novaka.

Radovanje, oni prepoznatljivi urlici kada lopta pogodi liniju iz nemoguće situacije, sve nas je to radovalo u tim trenucima. Prošao je i deseti minut gema, Novak je ređao spašene brejk lopte, ukupno ih je spasio pet, da bi nakon 14. minuta uspeo da osvoji gem i da bude daleko bliži osvajanju seta!

Ipak, Gofan je pokazao klasu u nastavku.

Uspeva da u velikom stilu osvoji naredna tri gema, da povede u trećem setu sa 5:4 i da stavi na muke našeg tenisera. Usledio je povratak Novaka na onu stranu gde mu sunce nije bilo upereno u oči, pa mu je posao bio olakšan. U pravom trenutku.

Izjednačio je na 5:5, ali je Gofan nakon velike borbe osvojio gem na svoj servis i došao do 6:5. Na servis Novaka, Gofan je stigao do dve meč-lopte pošto je naš as izveo veoma loše drop-šotove.

Spasio je prvu asom, drugu greškom Belgijanca. Nije prošlo mnogo vremena, spasio je Nole fantastičnim forhendom i treću meč-loptu, da bi bekhendom uspeo da stigne do gem-lopte. Nije bilo dovoljno, nastavilo se, spasio je Đoković još jednu meč-loptu, ali petu nije mogao, pa Gofan slavi veliku pobedu.

U polufinalu će igrati protiv boljeg iz duela Švarcman - Nadal.