Gledaćemo srpsko četvrtfinale...

• Autor: Bojan Jovanovic

• 29. februar 2012.

• 14:43

Novak Đoković je teže nego što se očekivalo savladao Ukrajinca Sergeja Stahovskog u dva seta (7:6, 6:3) i tako obezbedio srpsko četvrtfinale na turniru u Dubaiju.

Novak Đoković je nastavio seriju pobeda protiv Ukrajinca Sergeja Stahovskog i tako se plasirao u treće kolo ATP turnira u Dubaiju.

Prvi set je bio više nego neizvestan, Stahovski je odlično igrao i nakon duže razmene udaraca u osmom gemu pri rezultatu 4:3 za Đokovića, došao je do brejk šanse, Srbin je uzvratio as udarcem i ponovo izjednačio. Do kraja su oba tenisera bila sigurna na svoj servis, pa se otišlo u taj brejk. Nole se i tu mučio, ali je ipak nakon čak 56 minuta igre dobio prvi set sa 7:5.

U drugom setu je na pomolu bilo iznenađenje.

Već u trećem gemu Stahovski pravi brejk, a potom dobija naredni na svoj servis i dolazi do prednosti od 3:1. Đoković smanjuje na 2:3, i besprekornom igrom u šestom gemu pravi ključni brejk na ovom meču. U osmom gemu Đoković ponovo pravi brejk, a potom servira za meč. Na kraju 6:3 za Đokovića. Drugi set je trajao 34 minuta.

U narednom kolu srpski duel.

Novak Đoković i Janko Tipsarević će ponovo ukrstiti koplja u trećem kolu turnira u Dubaiju.