Gaske namučio Novaka, na redu je Vavrinka!

• 09. novembar 2013.

• 23:17

Novak Đoković neočekivano dugo ostao na terenu protiv Rišara Gaskea, koji je na oproštaju od završnog takmičenja u Londonu ''skupo prodao kožu''. Naš teniser u polufinalu protiv Vavrinke.

Uoči večerašnjeg duela Đokovića i Gaskea bilo je poznato da Novak ide u polufinale, a da će Francuz morati da pakuje kofere.

Zbog toga se očekivao relativno lak posao za srpskog tenisera, lakši nego u prva dva kola protiv Federera i Del Potra, ali se ispostavilo da je Đoković ponovo morao da igra u tri seta.

Tek posle dva sata i 11 minuta borbe, Gaske je položio oružje, a Novak je slavio rezultatom 2:1, po setovima 7:6, 4:6, 6:3.

Početak meča nije nagoveštavao neizvesnost, Novak je već u prvom gemu napravio brejk, išao ka osvajanju prvog seta, ali Gaske u desetom gemu vraća brejk i unosi neizvesnost, ali i nervozu kod našeg tenisera.

Usledio je taj-brejk, koji je Đoković dobio, ali je Gaske igrao sve bolje i u drugom setu uspeo da iskoristi brejk prednosti za izjednačenje u setovima.

U trećem setu, Đoković je stigao do 4:1, ali se ni tada Gaske nije predavao, već je do samog kraja pružao jak otpor našem teniseru.

U svakom slučaju, Đoković je ostvario cilj, kao prvoplasirani iz svoje grupe ide u polufinale, gde ga očekuje duel sa Švajcarcem Vavrinkom, dok je drugo polufinale Nadal - Federer.