Autor: Beta Beta
sreda 11.05.2016.
16:23
Izvor: Beta

Švajcarski teniser Rodžer Federer plasirao se u osminu finala turnira Masters serije u Rimu, pošto je danas u drugom kolu pobedio Aleksandra Zvereva iz Nemačke u dva seta 6:3 i 7:5.

Beta/Claudio Onorati/ANSA via AP Photo Fedex

Rodžer Federer je u njihovom prvom međusobnom duelu do trijumfa došao posle sat i 27 minuta igre.

Zverev je pružio dobar otopr 34-godišnjem Švajcarcu, ali je Federer ipak u oba seta u ključnim trenucima uspeo da dođe do brejka.

U prvom setu Federer je rivalu uspeo da oduzme servis u šestom gemu, dok je drugi set doneo nešto više uzbuđenja. Švajcarac je na početku drugog seta napravio brejk i poveo s 2:1, ali je 19-godišnji Zverev odmah uzvratio istom merom.

Federer je pri rezultatu 5:5 došao do trećeg brejka na meču, a drugog u tom setu, pa je potom sigurnim servis gemom izborio plasman u osminu finala turnira u Rimu.

On će se u osmini finala sastati s Dominikom Timom iz Austrije koji je pobedio Portugalca Žoaa Sousu u dva seta - 6:3, 6:2.