Federer bolji i od Ferera

• 08. novembar 2012.

• 16:59

Odličnu formu u poslednje vreme David Ferer nije uspeo da kruniše eventualnim trijumfom nad Rodžerom Federerom u drugom kolu Grupe B na završnom turniru sezone u Londonu.

Posle Janka Tipsarevića, ni David Ferer nije uspeo da iznenadi Rodžera Federera na završnom turniru Masters serije u Londonu.

Švajcarac večeras nije pružio impresivnu partiju, ali je ponovo uspeo da trijumfuje u dva seta, rezultatom 6:4, 7:6.

Federer je bolje ušao u meč, odmah napravio brejk i stigao do vođstva od 3:0. Usledio je odgovor Ferera, koji uspeva da vrati brejk, izjednači na 3:3 i rezultatski se potpuno vrati u meč.

Ipak, u finišu prvog seta, Švajcarac stiže do novog brejka, koji je bio i odlučujući za vođstvo u setovima - 6:4.

Drugi set je bio znatno neizvesniji, oba tenisera su osvajala gemove na svoj servis, iako je bilo dosta prilika da dođe do brejkova. Ipak, odliča je pala u taj-brejku, a tu je Federer bio koncentrisaniji, rešio ga u svoju korist i došao do pobede koja ga praktično vodi u polufinale.

Večeras se igra drugi meč drugog kola u ovoj grupi, Janko Tipsarević će na megdan Argentincu Del Potru.