FED Kup - Ana prokockala vođstvo, Rumunija povela!

• 19. april 2014.

• 12:57

Nakon prvog meča u FED Kup okršaju Rumunije i Srbije, domaća selekcija povela je sa 1:0 zahvaljujući trijumfu Sorane Kirstee nad Anom Ivanović.

Borba za opstanak u Drugoj Svetskoj grupi FED Kupa nije dobro počela po reprezentaciju Srbije, pošto je Ana Ivanović doživela poraz u prvom sing susretu duela Rumunije i naše selekcije.

Iako je dobro otvorila meč i povela u setovima, Ivanovićeva je doživela pad u igri tokom drugog i trećeg seta što je na najbolji mogući način iskoristila njena dobra prijateljica Sorana Kirstea.

Rumunka je "stavila službu ispred družbe" i slavila rezultatom 2:1 (3:6, 6:1, 6:2) u meču koji je trajao sat i 20 minuta.

Bolju igru u prvom setu Ana je krunisala sa dva "brejka", dovoljna da dođe do prednosti, ali je onda u drugom setu došlo do pada koncentracije ali i kvaliteta u igri kod srpske teniserke.

Kirstea je nanizala četiri dobijena gema pa ni jedan vraćen "brejk" u petom gemu drugog seta nije bio dovoljan Ani da se vrati u igru jer je već u narednom gemu Rumunka povećala prednost a potom na svoj servis izjednačila na 1:1.

Podatak da Ivanovićeva u drugom setu nije osvojila nijedan gem na svoj servis, kao i to da je Kirstea imala 12 vinera a srpska teniserka nijedam dovoljan su pokazatelj koliko je Rumunka bila dominantnija u tim trenucima meča.

Svoju priliku da Srbiji donese prvi bod Ana nije iskoristila jer je posle vođstva od 2:0 na startu trećeg seta prepustila protivnici tri naredna gema posle čega je Kirstea samouvereno stigla do cilja i zasluženo slavila u prvom singl meču duela Rumunije i Srbije.