Dubai - Aguta udario Nole ekspres!

• 26. februar 2014.

• 19:39

Drugi teniser sveta nastavio je pohod na peti trofej na ATP turniru u Dubaiju brzopoteznim "čišćenjem" Španca Roberta Bautista-Aguta u osmini finala.

Najbolji srpski teniser i drugi na ATP rang listi lako je izašao na kraj sa Špancem Robertom Bautostom-Agutom u osmini finala ATP turnira u Dubaiju.

Novak Đoković prepustio je Špancu samo četiri gema u meču koji je trajao sat vremena a koji je Srbin dobio rezultatom 2:0 (6:1, 6:3).

Bautista-Agut nije imao šansu protiv raspoloženog Đokovića koji je u prvom setu dozvolio protivniku svega pet poena na svoja četiri servis gema. Srbin je u prvom setu napravio dva "brejka" i lako došao do prednosti za svega 23 minuta igre.

Drugi set doneo je nešto jači otpor Roberta Bautista-Aguta ali je to bilo nedovoljno da se parira danas sjajnom Đokoviću.

Uspeo je u osmom gemu drugog seta da stigne i do brejka Bautist-Agut, ali je već u narednom Nole još jednom oduzeo servis protivniku i priveo meč kraju.

Srpski teniser sastaće se u četvrtfinalu sa Mišom Južnjim koji je postavljen za šestog nosioca na turniru u Dubaiju koji se igra za nagradni fond od 1.930.000 dolara.