Drama u Lisabonu - Bojana ispala posle maratonske borbe!

• 30. april 2014.

• 17:14

Srpska teniserka Bojana Jovanovski nije uspela da se plasira u četvrtfinale WTA turnira u Lisabonu, pošto je ispustila vođstvo u setovima i izgubila veoma uzbudljiv duel sa Elenom Vesninom.

Više od tri sata trajala je rovovska borba Bojane Jovanovski i Elene Vesnine u meču osmine finala WTA turnira u Lisabonu.

Ipak, naša teniserka nije uspela da izbori plasman u četvrtfinale, pošto je na kraju poklekla u tri seta, rezultatom 2:1 (5:7, 7:5, 7:6).

Lošim otvaranjem prvog seta i gubitkom prvog servis gema Bojana je ušla u zaostatak za Ruskinjom koji nije uspela da nadomesti sve do desetog gema, iako je do tog trenutka imala dve brejk lopte.

Tek treća prilika za "brejk" donela je Bojani izjednačenje i ispostavilo se preokret i vođstvo u prvom setu.

Na startu drugog seta Jovanovski je propustila tri "brejk" lopte ali je u osmom gemu stekla prednost koju je već u naredna tri gema protraćila zajedno sa meč loptom u desetom gemu.

U nastavku igre Ruskinja se vratila u meč i izjednačila rezultat pa je meč otišao u treći, odlučujući set.

Tek tada je viđena prava drama. Vesnina je odmah stekla brejk prednosti, da bi ga Bojana anulirala u šestom gemu za izjednačenje na 3:3.

U devetom gemu naša teniserka ponovo gubi gem na svoj servis, pa je Ruskinja servirala za pobedu. Ipak, Bojana je uspela da uzvrati, izjednači na 5:5, da bi zatim set odluke ušao u taj-brejk.

I tada su dve teniserke bile vrlo izjednačenje, pa se na kraju igralo i na razliku, gde je za nijansu više koncentracije imala Vesnina, koja sa 9:7 dobija taj-brejk i odlazi u četvrtfinale, gde je očekuje duel sa četvrtom nositeljkom, Italijankom Robertom Vinči.