DOMINACIJA! Nadal se opet poklonio kralju!

• 11. oktobar 2015.

• 15:16

Nova titula najboljeg tenisera sveta Novaka Đokovića, koji je toliko odmakao konkurenciji da više ni dueli sa Rafaelom Nadalom ne donose neizvesnost!

Dominacija Novaka Đokovića je u punom jeku, a potvrda toga bilo je i današnje finale turnira u Pekingu, gde je srpski teniser na superioran način odbranio titulu.

Novakov rival u borbi za trofej bio je Španac Rafael Nadal, koji danas nije uspeo da mu pruži ravnopravan otpor.

U njihovom 45. međusobnom duelu, Đoković je slavio sa 2-0, po setovima 6-2 i 6-2, za jedan sat i 30 minuta provedenih na terenu i tako bez izgubljenog seta od početka turnira stigao do nove titule, već šeste u karijeri na ovom turniru!

Bila je to ukupno 22. Novakova pobeda nad velikim rivalom, a treća uzastopna ove sezone, posle trijumfa na šljaci, u Monaku i na Rolan Garosu.

Već u prvom gemu današnjeg meča mogao se naslutiti konačan epilog. Đoković je odmah napravio brejk, stekao prednost, koju je u sedmom gemu još i uvećao i rutinski osvojio prvi set rezultatom 6-2.

Sličan razvoj događaja i u drugom setu. Španac se držao samo u prva dva gema, a onda je usledila furiozna Đokovićeva serija od četiri uzastopna gema, za vođstvo od 5-1 i do kraja je našem teniseru ostalo da na pravi način završi započeto, što je on i učinio i drugi set takođe dobio sa 6-2.