Doha - Ostao samo Kecmanović, savladao veliko tenisko ime

sreda 08.01.2020.
19:34

Posle odličnog starta, danas dva poraza i jedna pobeda srpskih predstavnika u Dohi.

EPA-EFE/JULIEN DE ROSA

Jedini trijumf ostvario je Miomir Kecmanović, koji je večeras u drugom kolu bio bolji od iskusnog francuskog tenisera Žoa Vilfrida Conge.

Jedan sat i 15 minuta trajala je njihova borba, a srpski teniser je slavio sa 2:0, po setovima 7:6 (11:9) i 6:1.

Prvi set je bio potpuno ravnopravan, Kecmanović je u taj-brejku spasio tri set lopte, a onda zadao veliki udarac Congi, od kog se Francuz do kraja nije oporavio, što se najbolje videlo tokom drugog seta, kada je Kecmanović izgubio samo jedan gem.

Prethodno tokom dana, eliminisani su i Laslo Đere i Filip Krajinović. Španac Fernando Verdasko je savladao Krajinovića sa 2:1, po setovima 7:5, 4:6, 6:0, a Đere nije imao šanse protiv Francuza Erbera - 0:2, po setovima 1:6 i 3:6..