Dobro je Duci, ima dana za megdana!

• Autor: Miloš Marković

• 02. jun 2014.

• 15:13

Lajović nije uspeo, Rafael Nadal je u tri seta ubedljivo slavio nad srpskim teniserom i obezbedio plasman u četvrtfinale Rolan Garosa.

Ukupnim rezultatom od 3:0, po setovima 6:1, 6:2, 6:1, prvi reket sveta ostvario je planiranu i očekivanu pobedu nad Dušanom Lajovićem.

Loše je meč započeo za srpskog tenisera, koji je već na svom prvom servisu izgubio poen.

U četvrtom gemu Nadal je već poslao jasnu poruku, stigao do 4:0 i prvi set priveo lagano kraju, dozvolivši sebi da u šestom gemu osvoji poen, i to nakon dobre borbe i brejk lopte za Španca. Prva deonica meča završena je rezultatom 6:1.

Ništa bolja situacija nije bila ni u drugom delu meča, koji je Srbin otvorio gubitkom poena na svoj servis, Španac je bio neumoljiv u trećem setu je još jednom oduzeo servis svom protivniku i do kraja tempiranom igrom stigao do 6:2 i u odličnom ritmu ušao u treći set.

Sa četiri oduzeta servis poena srpskom rivalu u trećem setu, Nadal je poslao i snažnu poruku svom narednom rivalu.

Lajović ipak nije izgubio dostojanstvo, uspeo je Špancu da oduzme servisd u trenutku dok je ovaj servirao za meč, i tako se na ipak dobar način odjavio sa Rolan Garosa.

Učešće u Francuskoj je od velike važnosti za Lajovića koji je stigao do najboljeg rezultata u karijeri i stekao veliko iskustvo igranjem sa prvim reketom sveta.

Nadal će se u četvrtfinalu boriti sa Fererom, koji je savladao Andersona rezultatom 3:1.