petak 14.09.2018.
19:51

Reprezentacija Srbije nakon prvog dana duela sa Indijom vodi sa 2:0.

teniskisavez.com

Danas je Laslo Đere nakon velike borbe uspeo da savlada Ramkumara Ramanatana, 135. tenisera na svetu, rezultat je bio 3:1 (3:6, 6:4, 7:6 (2) i 6:2), a meč je trajao 3 sata i 14 minuta.

Nakon njega uspešan je danas u Kraljevu u SC "Ibar" bio i Dušan Lajović.

Trenutno 56. teniser na svetu je bez nekih velikih problema savlada Praješa Gunesvarana rezulttom 3:0, bilo je 6:4, 6:3 i 6:4.

Gunesvaran je bio ravnopravan protivnik sve do same završnice prvog seta, do tada je bilo 2:2 u brejkovima, ali je pri rezultatu 5:4 za srpskog tenisera, Lajović ponovo uspeo da napravi brejk i da slavi u prvom setu.

Kako se meč primicao kraju, Lajović je bio sve bolji i reklo bi se da pobeda niti jednog trenutka nije dolazila u pitanje.

Od prvog seta Duci nije izgubio niti jedan gem na svoj servis, bilo je dovoljno da oduzme protivniku po jednom i da na kraju slavi sa ubedljivih i zasluženih 3:0 protiv 162. tenisera na svetu.