Đoković izgubio dobijeno!

• Autor: Nikola Ćertić

• 17. maj 2013.

• 16:42

Novak Đoković nije uspeo da se plasira u polufinale turnira u Rimu, pošto je u četvrtfinalu poražen od Tomaša Berdiha.

Prvi reket sveta je nakon nešto više od 2 i po sata igre na centralnom terenu u Rimu doživeo tek drugi poraz u karijeri od češkog tenisera. Vodio je sa 6:2, 5:2, na kraju 6:2, 7:5, 4:6

Novak Đoković poveo u ovom meču pobedivši lako i ubedljivo u prvom setu rezultatom 6:2, ali je nakon toga njegova igra pala, a Čeh je podigao svoj nivo igre u naredna dva seta.

Drugi set, a Berdih rešava usvoju korist rezultatom 7:5, posle velikog vođstva našeg igrača od 5:2, da bi u trećem održavao rano stečeni brejk do samog kraja meča sa našim teniserom.

Treći set Berdih rešava u svoju korist rezultatom 6:4 i pobedom 2:1 u setovima se plasirao u polufinale teniskog turnira u Rimu gde ga očekuje pobednika španskog duela između Rafaela Nadala u Davida Ferera.