Del Potro poslednji polufinalista Dubaija

• 01. mart 2012.

• 20:41

Huan Martin Del Potro savladao je Žoa Vilfreda Congu u četvrtfinalnom meču turnira u Dubaiju i na taj način plasirao se među četiri najbolja na ovom takmičenju.

Nastavio je Del Potro sa dobrim igrama i na turniru u Dubaiju. Na red da "pruži ruku" Argentincu ovoga puta došao je Francuz, Žo Vilfred Conga.

Del Potro je savladao tamnoputog tenisera rezultatom (2:0) a prvi set bio je znatno neizvesniji od drugog. Taj deo meča Argentinac je dobio rezultatom (7:6) dok je u drugom setu izostala rezultatska neizvesnost zbog činjenice da je Del Potro "dozvolio" protivniku da dobije samo dva gema (6:2).

Dominacija na terenu koju je imao argentinski teniser očitovana je u podatku da Francuz nije imao ni jednu brejk loptu tokom ovog duela dok je sa druge strane Del Potro dva puta oduzimao servis protivniku.

Meč je trajao sat i 32 minuta a nakon ove pobede Del Potro će se sutra sastati sa Federerom u polufinalu. Drugi polufinalni par čine trenutno najbolji teniser sveta, Novak Đoković, i Britanac Endi Marej.