Dejvis Kup - Sjajan start, Lajović iznenadio Puja!

Autor: Beta Beta
petak 15.09.2017.
16:37
Izvor: Beta

Teniska reprezentacija Srbije povela je danas u Lilu protiv Francuske u polufinalu Dejvis kupa, pošto je Dušan Lajović pobedio Luku Puja posle četiri seta, 6:1, 3:6, 7:6, 7:6.

Beta/AP Photo/Frank Franklin II

Lajović, 80. igrač sveta, pobedio je 22. na ATP listi Puja posle tri sata i pet minuta.

Srpski teniser je bez većih problema uz tri brejka osvojio prvi set, a Puj je uzvratio u narednom setu i izjednačio na 1:1.

U trećem setu obojica tenisera napravili su po tri brejka, pa je odigran taj-brejk, koji je Lajović dobio sa 9:7.

Lajović je u drugom gemu četvrtog seta oduzeo servis Puju, u devetom gemu servirao je za pobedu, ali mu je francuski teniser oduzeo servis i smanjio na 4:5, a posle osvojenog gema na svoj servis je izjednačio. Lajović je posle toga osvojio gem na svoj servis, a zatim je u 12. gemu propustio tri vezane meč lopte, pa je Puj izjednačio na 6:6.

Teniseri su se smenjivali u vodjstvu u taj-brejku, a posle osvojenog poena za 5:4, Lajović se požalio na problem sa stopalom. On je nastavio meč, dobio je taj-brejk rezultatom 7:5 i doneo prednost Srbiji u polufinalu.

Nešto kasnije na programu je meč Lasla Djerea i Žoa Vilfreda Conge.

U subotu je na programu meč u dublu, a u nedelju se igraju uzvratni mečevi u singlu.

U drugom polufinalu u Briselu igraju Belgija i Australija.