Dejvis kup - Nemoćni Lajović, Britanija ide dalje!

• Autor: Milovan Longinov

• 17. jul 2016.

• 17:46

Teniska reprezentacija Srbije eliminisana je sa Dejvis kupa pošto je Velika Britanija osvojila i treći poen i plasirala se u polufinale.

Danas, u četvrtom meču sastali su se Dušan Lajović i Kajl Edmund, koji je lako savladao našeg tenisera sa 6:3, 6:4, 7:6.

U prvom setu, Lajović je u dva navrata uspeo da spasi brejk, međutim, Britanac je u šestom gemu uspeo da mu preotme servis i povede 4:2. Tu prednost je uspeo da sačuva i lako povede sa 1:0.

Lajović je dobro otvorio drugi set, lako je osvojio svoja dva servis gema, da bi u petom gemu jedva sačuvao brejk. Lajović je potom imao veliku šansu da uzme brejk, ali je propustio tu šansu. Nažalost, Edmund je u sedmom gemu oduzeo servis Lajoviću i poveo sa 4:3. Imao je Britanac u devetom gemu dve brejk lopte, Lajović ih je sačuvao, ali je potom Edmund na svoju servu ponovo lako došao do gema i drugog seta - 6:4.

Treći set takođe je počeo na sličan način kao i drugi. U prva četiri gema nije bilo brejk šansi, da bi potom Lajović jedva sačuvao servu i poveo sa 3:2. Ipak, što nije uspeo u petom, uspeo je u sedmom gemu, uzeo je brejk ponovo za 4:3.

Činilo se da će Edmund privesti i treći set kraju na isti način, ali onda je Dušan u desetom gemu uhvatio poslednji voz i stigao do brejk lopte koju je iskoristio i izjednačio na 5:5.

Razigrani Lajović je lako poveo sa 6:5 da bi u sledećem gemu imao dve brejk lopte, ali nije uspeo da ih iskoristi pa se otišlo u taj brejk.

U odlučujućem gemu, Lajović je uspeo da napravi mini brejk i povede 4:2, ali je Britanac uspeo da se vrati i izjednači na 4:4. Edmund je poveo sa 6:5 i na servis Lajovića došao do 7.5 i ukupne pobede - 7:6.

U poslednjem meču sastaju se Janko Tipsarević i Vord, ali taj meč nema rezultatski značaj.