Autor: Beta Beta
ponedeljak 21.01.2019.
11:37
Izvor: Beta

Američka teniserka Serena Vilijams plasirala se u četvrtfinale Otvorenog prvenstva Australije, pošto je danas pobedila prvu igračicu sveta, Rumunku Simonu Halep sa 6:1, 4:6, 6:4.

EPA-EFE/DANIEL MURPHY

Serena Vilijams je do devete pobede u desetom meču protiv Rumunke stigla posle sat i 47 minuta igre.

Vilijams je izgubila prvi gem u meču, na svoj servis, i to sa nulom, što je izgleda dodatno pokrenulo Amerikanku kojoj je nakon toga samo 20 minuta bilo dovoljno da povede sa 1:0 u setovima.

Amerikanka je u trećem gemu drugog seta oduzela servis protivnici, ali je Halep već u narednom odgovorila istom merom iskoristivši drugu brejk loptu.

Rumunka je tek tada pokazala zašto je broj jedan na svetu. Naredni gem dobila je bez izgubljenog poena, a novim brejkom u desetom gemu odvela meč u treći set.

U odlučujućem setu vodila se velika borba. Halep je u prvom gemu spasila jednu brejk loptu, a potom je propustila čak tri šestom. Kazna zbog neiskorišćenih prilika stigla je već u narednom gemu, kada je Vilijams napravila odlučujući brejk na meču.

Sedmostruka šampionka Australijan opena će u četvrtfinalu igrati protiv Čehinje Karoline Pliškove.