Čovek stena!

• Autor: Boris Jovanović

• 18. januar 2013.

• 08:32

Janko preživeo još jedan maraton, u pet setova savladao Benetoa i sa 3:6, 6:4, 2:6, 6:4, 6:3 izborio osminu finala i meč sa Almagrom. Meč trajao više od tri i po sata...

Pobeda u Jankovom stilu, preživeo je opet pakao i stigao u osminu finala.

Beneto je u pojedinim trenucima igrao verovatno najbolji tenis u životu, poveo sa 2:1, ali nije izdržao. Čelična volja Janka Tipsarevića je odlučila, upravo po tome on je potpuno drugačiji teniser nego pre par godina.

U prvom seti je posle 40 minuta Beneto poveo sa 1:0, gladijatorska borba za svaki poen je rešena jednim brejkom.

Uzvratio je srpski teniser na isti način u nastavku, u samom finišu smo videli nekoliko sjajnih poena, pa je rezultat izjednačen.

Ali, Beneto je ponovo podigao nivo igre, Janko neuverljiv, loše je servirao, dupli brejk za 2:1 za Francuza.

A onda preokret. Prvo je Tipsarević uspeo da zadrži pribranosti, odigra dobar četvrti set, na kraju u petom nije bilo dileme, Janko je dobro počeo, ostvario ranu prednost, što je na kraju bilo dovoljno za veliku pobedu. Sledeći je Nikolas Almagro, Španac je dobio Poljaka Janovica maksimalnim rezultatom, ali je samo u trećem setu bilo lako, u prva dva je morao da igra taj brejk, 7:6, 7:6, 6:1.