nedelja 03.07.2016.
18:14
Izvor: Beta

BETA/AP Photo/Andy Wong

Francuski teniser Žo-Vilfred Conga plasirao se danas u osiminu finala Vilmbldona, pošto je pobedio Amerikanca Džona Iznera posle velike borbe u pet setova - 6:7, 3:6, 7:6, 6:2, 19:17.

Conga će u narednoj rundi igrati protiv sunarodnika Rišara Gaskea.

Meč Conge i Iznera
juče je, posle tri odigrana seta, prekinut zbog mraka. Danas je nastavljen, a Francuz je uspeo da preokrene rezultat i slavi.

Poslenji pet set, u kojem nema taj-brejka, trajao je nešto više od dva sata i na kraju ga je dobio Conga sa 19:17.

Džon Izner tako nije uspeo da dobije još jedan maratonski meč na Vimldonu.

Iako je ovaj duel trajao četri sata i 24 minuta, ipak, nije ni blizu onog meča koji je Izner odigrao na Vimbldonu 2010. godine. On je tada pobedio Francuza Nikolu Mauija posle tri dana i 11 sati i pet minuta igre, što je najduži meč u istoriji tenisa. U petom setu tog duela bilo je 70:68.