Čilić doneo novi poen, Hrvati na pobedu od finala!

Autor: Beta Beta
petak 14.09.2018.
22:02
Izvor: Beta

Teniska reprezentacija Hrvatske povela je sa 2:0 protiv SAD u polufinalu Dejvis kupa, pošto je Marin Čilić danas u Zadru pobedio Frensisa Tijafoa posle tri seta, sa 6:1, 6:3, 7:6.

Beta/HINA/DarioGrzelj/Mo

Čilić je do pobede u drugom medjusobnom duelu sa Amerikancem stigao posle dva sata i 16 minuta igre.

On je u prvom setu napravio dva brejka, da bi sigurnim servisom sačuvao prednost i dobio set sa 6:1.

Na sličan način je Čilić počeo i drugi set, da bi Tijafao uspeo da uzvrati brejkom i došao do 2:4. Uz novi brejk u poslednjem gemu Čilić je sa 6:3 dobio drugi set i bio na set od pobede.

U trećem setu obojica tenisera bila su sigurna na svoj servis, pa je pobednik odlučen u taj-brejku. Posle izgubljenog prvog servisa, Čilić je dva puta oduzeo servis protivniku i doneo Hrvatskoj novi poen u meču sa SAD.

U prvom meču ranije danas Hrvatska je povela protiv SAD nakon što je Borna Ćorić pobedio Stiva Džonsona u tri seta.

Takmičenje u Dejvis kupu nastavlja se u subotu, kada će Ivan Dodig i Mate Pavić igrati u dublu protiv Rajana Herisona i Majka Brajana.