Četvrto krunisanje "Šeika" od Srbije? (16.00)

• 02. mart 2013.

• 10:30

Najbolji teniser sveta pokušaće da preko Tomaša Berdiha dođe do svoje 36. titule u karijeri i četvrte na ATP turniru u Dubaiju.

Četvrto krunisanje
Novak Đoković nastavlja svoj pohod na trofeje u 2013. godini. Osam trijumfa zabeležio je Nole od starta sezone a jedni turnir koji je pre Dubaija igrao bio je Australijan Open koji je osvojio.

Nakon Grend Slema u Melburnu Novak je nastupio za Dejvis kup reprezentaciju Srbije u Belgiji a onda se preselio u Emirate gde je se pripremao za drugi turnir u sezoni.

Sjajnim igrama u Dubaiju Novak je sa terena "čistio" Troickog (6:1, 6:4), Bautistu Ahuta (6:1, 7:6), Sepija (6:0, 6:3) i Del Potra (6:3, 7:6) a za trofej će se boriti protiv Tomaša Bediha koji je u polufinalu savaladao prošlogodišnjeg osvajača turnira, Rodžera Federera.

Đoković ima fantastičan skor u međusobnim susretima sa Tomašom Bedihom koga je na trinaest mečeva pobeđivao 12 puta. Čeh je samo jednom bio bolji od Noleta i to u julu 2010. godine kada ga je eliminisao u polufinalu Vimbldona.

Na tvrdoj podlozi je Novak slavio 9 puta a Bedih je pre dve godine predao polufinale u Dubaiju pri rezultatu 1:1 u setovima i 4:2 za Đokovića u trećem setu.

Poslednji duel ova dvojica tenisera imala su na Australijan Openu gde je Novak slavio rezultatom 3:1 u četvrtfinalu turnira pa nema sumnje da statistički gledano Novak slovi za favorita na današnjem susretu.

Finale ATP turnira u Dubaiju igra se od 16 časova po srednjeevropskom vremenu pa ostaje da vidimo hoće li Nole danas četvrti put biti krunisan u Emiratima.