Čarlston - JJ rutinski do trećeg kola

• 03. april 2014.

• 10:44

Najbolja srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u treće kolo turnira u Čarlstonu nakon što je u svom prvom meču bila bolja od Amerikanke Lorin Dejvis kojoj je u dva seta prepustila svega tri gema.

Jelena Janković započela je pohod ka završnici turnira u Čarlstonu pošto je u drugom kolu bila bolja od Amerikanke Lorin Dejvis.

Srpska teniserka slavila je rezultatom 2:0 (6:0, 6:3) a za pobedu joj je bilo potrebno sat i dvadeset minuta.

Tri puta je neiskusna Amerikanka davala priliku Jankovićevoj da joj oduzme servis u prvom setu, i sva tri puta je Jelena materijalizovala svoje šanse, ostavivši tako Dejvisovu sa "krompirićem" na semaforu posle prvog seta.

Ono što nije valjalo u duelu sa Lorin Dejvis svakako je činjenica da je Jankovićeva dva puta prepuštala svoj servis teniserki od koje je mnogo iskusnija ali je svoje greške kompenzovala sa četiri "brejka" i tako nadomestila zaostatak, dovoljno da slavi u duelu sa Amerikankom.

U narednom kolu, tačnije u osmini finala, Jankovićevu očekuje duel sa Hrvaticom Ajlom Tomljanović, 75. teniserkom na WTA listi protiv koje nikada do sada nije igrala.