Bukurešt – Viktor stao u četvrtfinalu

• Autor: Miloš Marković

• 26. april 2013.

• 13:28

Viktor Troicki poražen je u svom prvom četvrtfinalu u 2013. godini, pošto je od na turniru u Bukureštu od njega bolji bio Lukaš Rosol.

Možda i lakše nego što se očekivalo je češki teniser slavio nad Viktorom Troickim.

Za sat vremena i 17 minuta, Rosol je uspeo da se izbori za polufinale turnira u Bukureštu pošto je sa 2:0 u setovima bio bolji od srpskog tenisera.

Nakon 36 minuta igre u prvom delu i razmene gemova, Troicki je u osmom gemu izgubio svoj servis što je Rosol iskoristio za 6:3.

Drugi set je trajao nešto duže, ali je Čeh sa ubedljivijom razlikom z 41 minut stigao do pobede.

Troicki je već na startu druge deonice izgubio svoj servis, pokušao je da nadoknadi izgubljeno već u narednom gemu, ali je Rosol nakon velike borbe i čak osam brejk lopti uspeo da potvrdi prednost.

Troicki je u nastavku potpuno pao te je u još dva navrata izgubio svoj servis i tako svom protivniku omogućio osvajanje drugog seta rezultatom 6:1.