Bukurešt - Lajović bez četvrtfinala

sreda 22.04.2015.
13:57

Srpski teniser Dušan Lajović danas nije uspeo da se plasira u treće kolo, odnosno četvrtfinale turnira u Bukureštu.

Beta/AP Photo/Osama Faisal

Rival 24-godišnjem Lajoviću bio je iskusni Čeh Lukaš Rosol, koji je današnji duel dobio posle velike borbe, u tri seta, rezultatom 2-1, po setovima 4-6, 6-4, 6-3.

Meč je trajao dva sata i šest minuta, Lajović je loše počeo, dozvolio rivalu brejk prednosti za 1-3 u prvom setu, ali je onda usledio period njegove najbolje igre i preokret za trijumf u prvom setu od 6-4.

Odlično se Lajović držao i u drugom setu, kada je propustio priliku i za konačan trijumf. U sedmom gemu drugog seta napravio je brejk, za vođstvo od 4-3, ali nije imao snage da završi posao, već je Rosol dobio naredna tri gema i izjednčio u setovima.

U trećem, odlučujućem, loš početak Lajovića, pa onda period bolje igre, ali kada je bilo najvažnije, u finišu seta, ponovo je Rosol bio koncentrisaniji, napravio je odlučujući brejk za konačnu pobedu i plasman u četvrtfinale.

Podsetimo, na ovom turniru nastupa i Janko Tipsarević, koji će u drugom kolu izaći na megdan prvom nosiocu, Francuzu Žilu Simonu.