Budimpešta - Preokret u finalu, Krajinović bez titule

nedelja 28.04.2019.
17:09

Sjajno odigran turnir naš teniser nije danas uspeo da kruniše i šampionskim peharom.

EPA-EFE/JASON SZENES

Srpski teniser Filip Krajinović nije uspeo da osvoji turnir u Budimpešti.

On je u finalu poražen od italijanskog predstavnika Matea Beretinija, 55. na ATP listi, rezultatom 2:1, po setovima 4:6, 6:3, 6:1.

Prvi set je bio ravnopravan, igralo se gem za gem sve do 4:4, a onda Krajinović dobija naredna dva gema za vođstvo u setovima.

Nažalost, ostatak meča protekao je u znaku italijanskog tenisera. U drugom setu bio mu je dovoljan jedan brejk da dođe do izjednačenja, a u trećem je potpuno dominirao, prepustivši Krajinoviću još samo jedan gem do kraja meča.

Bez obzira na današnji poraz, Krajinovića sutra na novoj ATP listi čeka veliki skok, sa 105. na 77. mesto.