Bravo Kralju!

• Autor: Boris Jovanović

• 29. januar 2012.

• 10:34

Posle šest sati divovske borbe, Đoković je uspeo da savlada Rafaela Nadala! Meč je rešen u petom setu kada je Nole na poptuno neverovatan način savladao velikog protivnika. Đoković - Nadal 3:2 (5:7, 6:4, 6:2, 7:5).

Nole od početka ima problem sa servisom, promenio je i reket, nekako je uspeo da osvoji prva dva gema u kojima je imao početni udarac.

Ali, u petom gemu, par lakih grešaka, Nadal je nanjušio šansu i stigao do brejka, 3:2. Iznervirani Đoković je olupao reket kao odgovor.

Odmah je imao šansu za ribrejk, ali se Rafa izvukao i stabilizovao prednost u prvom setu.

Međutim, Novak podiže nivo igre, sad je red na Nadala da greši, u osmom gemu vraćen brejk, sada je 4:4!

U 11. gemu, Đoković opet poklanja nekoliko poena, Nadal prihvata dar, pravi novi brejk, vodi sa 6:5 i servira za prvi set.

Uspeo je da sa par dobrih servisa stigne do dve set lopte. Novak je spasio prvu odličnim riternom, drugu posle sjajnog napada. Ipak, treća je bila sreća za Španca, posle 80 minuta igre, 7:5 za Nadala.

I u drugom setu Novak nastavlja da propušta šanse, mogao je lako do brejka, brine realizacija tih prilika, iskoristio je svega jednu od sedam. Ipak drži svoj servis, vodi 2:1.

Uspeva Novak u četvrtom gemu da napravi brejk i povede sa 3:1.

Na 5:2, Nole je propustio set loptu, a u devetom gemu servira za drugi set.  Sjajnim štop - volejom je stigao do dve set lopte. Nije ih iskoristio, duplom servis greškom je završio gem, 5:4, Nadal se vraća u igru.

Međutim, novim brejkom Nole stiže do izjednačenja, Nadal je popustio pod pritiskom, odservirao duplu servis grešku na set loptu, 6:4, za Noleta.

U trećem setu Đoković pokazuje veliko požrtvovanje i ozbiljnijim servisima zadaje mnogo muke velikom rivalu. Đoković je u naletu, deluje dosta koncentrisaniji.

Posle dva brejka i sigurnom igrom na svoj servis, Nole na dominatan način stiže do 6:2 i prednosti od 2:1 u setovima.

Na rasplet finala ćemo ipak malo sačekati, kiša je uslovila pauzu i zatvaranje krova Arene.

Nastavak nije poremetio našeg tenisera koji nastavlja u istom ritmu. Ipak, nepokolebivi Španac se na velika vrata vraća u meč i osvaja četvrti set za izjednačenje 2:2.

Maratonska trak za titulom Australijan Opena ulazi u krajnje neizvesnu završnicu.

Peti, odlučujući set započinje izjednačeno sve do šestog gema kada Španac uzima brejk na servis teniskog Kralja. Da Đoković zasluženo nosi tu titulu pokazuje činjenica da odmah vraća izgubljeno i sam oduzima servis svom protivniku.

Posle više od pet i po sati iscrpljujuće borbe, Đoković u 11. gemu uzima novi brejk Rafaelu Nadalu i stvara "ludnicu" na Rod Lejver Areni.

Naš as servira za pobedu...i uz molbu Bogu uspeva da savlada i grčeve u nogama, ali i svog velikog rivala.

Novak Đoković - Rafael Nadal 3:2 (5:7, 6:4, 6:2, 6:7 7:5)