Bravo Ana! Srbija na pragu trijumfa!

• 21. april 2013.

• 13:15

Ana Ivanović donela i drugi poen Srbiji u Štutgartu, pa naša Fed Kup reprezentacija vodi sa 2:1 u pobedama nad domaćom selekcijom Nemačke.

Posle Mone Bartel, koju je savladala u premijernom meču u subotu, Ana Ivanović je bila bolja i od Anđelike Kerber u okviru Fed Kup duela između Nemačke i Srbije u Štutgartu.

Najbolja srpska teniserka je slavila u dva seta, rezultatom 7:5, 7:5 i tako dovela Srbiju na prag konačnog trijumfa i opstanka u Svetskoj grupi Fed Kupa.

Iako je sve završeno u dva seta, duel Ivanovićeve i Kerberove doneo je veliku, neizvesnu borbu, ali je Ana u ključnim trenucima igrala najbolje i donela veliki trijumf našem nacionalnom timu.

Početak meča protekao je u znaku nemačke teniserke, koja je odmah napravila brejk, zatim došla u priliku da ostvari još jedan, ali je srpska teniserka uspela da se odbrani, a zatim i uspostavi svoj ritam na terenu.

Ana je ubrzo vratila brejk, a u finišu prvog seta još jednom oduzela servis svojoj rivalki za 7:5 u prvom setu.

Još veća uzbuđenja doneo je drugi set. Ana je stekla brejk prednosti, povela sa 5:3 i servirala za trijumf u ovom meču, ali tu priliku ne koristi i dozvoljava Nemici da produži neizvesnost.

Sledi još jedan uzbudljiv gem, Kerber stiže do izjednačenja na 5:5, ali Ana ponovo pokazuje psihološku stabilnost u ključnim trenucima, dobija naredna dva uzbudljiva gema i dolazi do konačnog trijumfa!