19:42

Osmi međusobni susret Žoa Vilfreda Conge i Viktora Troickog završen je trijumfom francuskog tenisera.

Epa/Koen Suyk

Srpski teniser Viktor Troicki eliminisan je u drugom kolu ATP čelendžera u Bordou.

Njega je posle nepunih 80 minuta igre savladao Žo Vilfred Conga. Francuz je slavio sa 2:0 (6:1, 7:6) i tako stigao do petog trijumfa nad Viktorom u njihovom osmom međusobnom susretu.

Tokom prvog seta na terenu je postojao samo jedan igrač. Uz dva brejka i dva izgubljena poena na svoj servis Conga je stigao do vođstva od 4:0 i zatim rutinski dovršio posao.

Drugi set je bio potpuno drugačiji jer je Troicki uspeo da podigne svoj nivo igre, pa tako nije viđena nijedna prilika za brejk. Srpski teniser posustao je u taj-brejku gde je osvojio samo jedan poen i ostao bez šanse da se vrati u meč.

Žo Vilfred Conga u sledećem kolu igra protiv boljeg iz duela Roberta Markore i Uga Nisa.