Bojana za dlaku!

• Autor: Boris Jovanović

• 21. januar 2013.

• 07:51

Posle velike borbe i tri seta protiv Sloun Stivens, Bojana Jovanovski ostala bez četvrtfinala Melburna. Ipak, može da bude ponosna na ono što je pokazala u Australiji. JJ predala dubl...

Bojana je loše odigrala prvi set, mnogo je grešila, poklonila veliki broj poena svojoj rivalki i na kraju bez pravog otpora prepustila Stivensovoj prvi deo igre.

Ipak, žestoko je uzvratila naša teniserka, popravila je ritern, sada je Amerikanka delovala izgubljeno, nije imala pravu igru, pa je Bojana izjednačila na 1:1.

U trećem setu je Jovanovski nastavila u istom stilu, prva napravila brejk, ali i propustila šansu da se odlepi. Nastavljena je velika borba, u 11. gemu Stivens pravi brejk, povela je sa 6:5, to je prelomilo. U narednom gemu je odservirala za pobedu i sa 6:1, 3:6, 7:5 otišala u top 8.

Bojani za utehu ostaje da je odigrala sjajan turnir, napravila najbolji rezultat u karijeri, a imaće i najbolji plasman u karijeri narednog ponedeljka.

Jelena Janković i Mirjana Lučić su predale dubl posle samo tri gema u meču protiv Pavljičenkove i Safarove.

Što se juniora tiče, Milojević je posle dosta muke savladao Australijanca Andersona sa 6:2, 1:6, 8:6.