Bogota - JJ u seriji, sa Šepersovom za finale!

• 11. april 2014.

• 21:15

Najbolja srpska teniserka Jelena Janković nastavila je da opravdava ulogu glavnog favorita za osvajanje trofeja na WTA turniru u Bogoti, pošto je u četvrtfinalu eliminisala Laru Aruabarenu u dva seta.

Deveta teniserka sveta i prva nositeljka na turniru u Bogoti plasirala se u polufinale, pošto je u petak savladala špansku teniserku Laru Aruabarenu rezultatom 2:0 (6:4, 6:4).

Jankovićeva je plasman u polufinale izborila za nešto manje od sat i po vremena, posle još jedne neizvesne borbe u Bogoti.

U prvom setu JJ je prva stigla do "brejka", ali je Aruabraena u šestom gemu vratila izgubljeno i vratila se u set.

Nakon što su u naredna dva gema na svoj servis uspele da dobiju, Jankovićeva je još jednom "brejknula" svoju protivnicu a potom na svoj servis potvrdila vođstvo u setovima.

Drugi set doneo je samo jedan "brejk", i to onaj koji je Jankovićeva ostvarila u trećem gemu. Iako je već u narednom gemu španska teniserka imala priliku da vrati izgubljeni servis, Jelena je odbranila dve brejk lopte i zadržala prednost.

Do kraja seta vodila se velika borba ali Aruabarena nije dobila priliku da oduzme servis Jankovićevoj pa je srpska teniserka overila plasman u polufinale.

Pretposlednji stepenik u borbi za trofej Jelena će morati da napravi protiv Šanel Šepers, 79. teniserke na WTA rang listi koja dolazi iz Južne Afrike.

Jelena je u dosadašnjem toku karijere tri puta igrala protiv Šepersove i ostvarila dve pobede, a poslednji međusobni duel pripao je teniserki iz Južne Afrike.