Bazel - Lajović ide dalje!

utorak 27.10.2015.
23:02

Srpski teniser Dušan Lajović izborio plasman u drugo kolo turnira u Bazelu, gde ga najverovatnije očekuje duel sa domaćim predstavnikom Stanislasom Vavrinkom.

Beta/APPhoto/Aijaz Rahi

Pisali smo već, Dušan Lajović je u glavni žreb ovog turnira stigao kroz kvalifikacije, a od juče je jedini srpski predstavnik, posle eliminacije Viktora Troickog.

U prvom kolu ovog turnira Lajović se večeras sastao sa ukrajinskim predstavnikom Aleksandrom Dolgopolovim i plasirao se u narednu rundu takmičenja, pošto je njegov rival početkom drugog seta morao da preda meč zbog povrede.

Prilikom prekida, rezultat je bio 6-4 i 2-0 u korist srpskog tenisera. U prvom setu Dolgopolov je imao brejk prednosti, poveo je sa 4-2, ali od tog trenutka sledi veliki pad u njegovoj igri, što Lajović koristi i dobija sve preostale gemove do prekida meča.

U drugom kolu Lajović će na megdan boljem iz duela drugog nosioca Stanislasa Vavrinke i Hrvata Iva Karlovića.