Barselona - Ni Nadal nije blistao, ali ide dalje

sreda 25.04.2018.
17:48

Za razliku od Novaka Đokovića, prvi teniser sveta nije dozvolio iznenađenje na startu turnira u Barseloni.

Beta/AP Photo/Andy Brownbill

Nedugo posle osvojene titule u Monte Karlu, Rafael Nadal je danas krenuo u pohod i na pehar u Barseloni.

U drugom kolu ovog turnira, Nadal je bio bolji od svog zemljaka, Španca Roberta Karbaljesa Baene, 77. na ATP listi - slavio je u dva seta, rezultatom 6:4, 6:4 posle nepuna dva časa igre.

Sam početak meča pripao je Baeni, koji je poveo sa 2:0, ali Nadal je odmah uzvratio preokretom za 4:2 i tu prednost zadržao je do kraja seta.

I u drugom setu Nadal je dozvolio jedan brejk svom protivniku, za izjednačenje na 3:3, ali već u narednom gemu Nadal vraća brejk prednosti i bez većih problema privodi meč kraju.

Nadal će se i u osmini finala sastati sa svojim zemljakom, ovoga puta to će biti Giljermo Garsija-Lopez. On je u drugom kolu za rivala imao Japanca Nišikorija, koji je predao meč posle prvog seta zbog povrede. Garsija-Lopez je, inače, dobio ovaj set rezultatom 6:3.