Ani pripao srpski derbi u Moskvi

• 19. oktobar 2012.

• 18:29

Najbolja srpska teniserka Ana Ivanović savladala je zemljakinju Vesnu Dolonc u četvrtfinalu moskovskog Kupa Kremlja sa 2:0 (6:4, 6:1).

Srpski derbi u prestonici Rusije pripao je Ani Ivanović. Vesna Dolonc koja je do nedavno branila boje Rusije danas je izgubila od zemljakinje rezultatom 2:0.

Iako je Doloncova u dosadašnjem toku turnira briljirala danas nije bio njen dan pa je Ana do ključne prednosti došla u prvom setu kada je odbila sve napade Doloncove i slavila sa 6:4.

Drugi set bio je stvar formalnosti pošto je Ana više nego lako stigla do pobede sa ubedljivih 6:1.

Meč je trajao 65 minuta a Ana će se u polufinalu Kupa Kremlja sastati sa Australijankom Samantom Stosur koja je u četvrtfinalu eliminisala Klaru Zakopalovu iz Češke.